Budoucnost firem, průmyslu i stavebnictví spočívá v digitalizaci. V AQUA PROCON jdeme tomuto trendu naproti již od roku 2015.
Moderní a inovativní přístup s využitím nejnovějších technologií je základem všech našich činností.
Digitalizace a transformace stavebnictví a vodního hospodářství již není daleká budoucnost, ale reálná současnost. I proto v AQUA PROCON směřujeme k zásadní digitalizaci procesů přípravy, projektování a realizace staveb v souladu se strategiemi „Stavebnictví 4.0“ a „Vodní hospodářství 4.0“.
Opíráme se o tým zkušených projektantů a specialistů, který se neustále rozvíjí a vzdělává. Díky tomu našim klientům a investorům poskytujeme komplexní a kvalitní služby a efektivně dosahujeme jejich cílů.
V každém kroku naší práce aplikujeme moderní nástroje a postupy. Využíváme především klíčovou koncepci BIM (Building Information Modeling) v prostředí CDE (Common Data Environment) pro efektivní a přehledné sdílení, vyhodnocování a předávání dat a informací – a to jak ve fázi projektové přípravy staveb, tak i během jejich výstavby a provozu.
Pro plánování staveb a technologií aplikujeme moderní koncepci BIM, pomocí které vytváříme digitální informační modely stavby. Využíváme software od různých poskytovatelů v nativních i otevřených datových formátech v souladu s iniciativou Open BIM.
Našim klientům poskytujeme služby a výstupy plně odpovídající všem jejich BIM požadavkům, ale také konzultační služby a školení pro seznámení se systémem BIM a jeho postupnou implementaci.
Jakýkoliv projekt, navíc připravovaný v systému BIM, generuje obrovské množství dat a vyžaduje jejich sdílení a efektivní a bezpečnou správu – jak ve fázi projektové přípravy, tak i při výstavbě, provozu či v rámci plánování modernizace, rekonstrukce nebo likvidace stavby.
Za tímto účelem využíváme CDE (společné datové prostředí), jednotný zdroj informací dostupný pro všechny zúčastněné strany. CDE obsahuje mimo jiné i integrovaný 3D/BIM prohlížeč informačních modelů v nativních i otevřených formátech a také možnost zobrazení BIM modelu pomocí smíšené reality.
Většina námi používaných BIM projektového software pochází ze zahraničí a vyžaduje doplnění chybějících funkcionalit a výstupů, které jsou pro české a slovenské prostředí nutné. Díky našim znalostem a zkušenostem jsme schopni vytvářet řadu užitečných nástrojů, které v tomto směru usnadňují a zefektivňují práci.
Mezi nadstavbové aplikace a funkcionality patří především BIM knihovny prvků, vzorových příčných řezů uložení potrubí, silnic a komunikací s prvky odvodnění apod. podporující projektování vodovodů, kanalizací, silnic a komunikací dle českých či slovenských standardů a norem.
Standardní projektové software nástroje doplňujeme také vývojem vlastních nadstavbových aplikací pro návrh, analýzu a vyhodnocování dat a informací, zpracování koncepčních a strategických dokumentů, generování plánů odvodnění, kanalizací a zásobování vodou atd.
Díky tomu poskytujeme efektivnější řešení, přehlednější výstupy a kvalitnější služby, než je možné při pouhém využití standardních software nástrojů a postupů.
Pro sběr geodat využíváme pozemní skenery i letecké drony (bezpilotní letecké prostředky/UAV), které jsou určeny pro profesionální mapovací práce a sběr dat vč. čidel a kamer (RGB, termo, multispektrální).
Jsme schopni získat ortofotomozaiky velké přesnosti, termo a multispektrální snímky, digitální 3D modely terénu a povrchu i 3D modely objektů, staveb a technologií. Náš tým tvoří zkušení, certifikovaní piloti, BIM specialisté i specialisté na následné zpracování získaných dat.
Naši specialisté zajišťují matematické modelování stokových sítí a městského odvodnění, čistíren odpadních vod, vodovodních sítí a systémů zásobování vodou, decentralizovaného nakládání se srážkovými vodami, extrémních průtoků ve vodních tocích a intravilánech měst, ale také stavebních konstrukcí, statického posouzení apod.
Matematické modelování využíváme pro vytváření BIM modelů a digitálních dvojčat.
Pro projektovou přípravu, stavbu a správu budov a inženýrských sítí používáme technologii rozšířené reality, kterou je možné využívat pro doplnění reálného obrazu světa o digitálně vytvořené objekty, BIM modely a informace.
Skrze virtuální modely reálných staveb jsme schopni odhalit různé chyby a nesrovnalosti již v průběhu procesu návrhu a projektové přípravy, tedy před jejich uvedením do provozu. Technologii digitálního dvojčete lze využít i pro simulace hypotetických událostí a návrhu jejich reálných opatření.
Při tvorbě modelů se zaměřujeme na optimalizaci návrhu kapacit, spotřebu energií, investičních a provozních nákladů apod.